"Kristus bo prišel, da dokončno odpravi vse hudo in bo zavladalo božje kraljestvo pravice in ljubezni. Prizadevajmo si, da bomo med dobrimi." B. sl. Alojzij Kozar

10. Kozarjev pohod

Ob 20. obletnici smrti Božjega služabnika Alojzija Kozarja in 100-letnici združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom bo Kozarjev pohod v nedeljo, 23. junija 2019, od Gorenjega Senika preko Tromejnika do Martinja. Pohod se bo začel s sv. mašo ob 10.30 v župnijski cerkvi na G. Seniku, v cerkvi, v kateri je bil krščen Božji služabnik. Pot bomo nadaljevali do Tromejnika, ki nas spomni na dogodke izpred sto let, ko se je večina prekmurskih Slovencev združila z matičnim narodom, medtem ko so porabski Slovenci ostali v okviru madžarske države. Pohod se bo končal s pogostitvijo pri športnem parku v Martinju. Pot je dolga 9 km. Na prvo in zadnjo postajo bo peljal tudi avtobus.

Zaradi organizacije dogodka bomo člani ŽPS zbirali prijave v nedeljo, 9. junija.

Vljudno vabljeni.