"Trpljenje nas najlepše izoblikuje. Oblikovanje sloni na trpljenju, trudu, temi, tveganju." B. sl. Alojzij Kozar

Obletnica smrti B.s. Alojzija Kozarja

25. obletnico smrti Božjega služabnika Alojzija Kozarja, umrl je 29. aprila 1999, bomo obhajali v nedeljo, 28. aprila 2024. Sveto mašo bo ob 9.00 v župnijski cerkvi Svete Trojice v Odrancih daroval nadškof em. dr. Marjan Turnšek, postulator za kanonizacijo bl. škofa A. M. Slomška.

Tri nedelje prej pa bo duhovna priprava, ko bodo ob 9.00 darovali sveto mašo župnik Zoran Car, varuh groba Božjega služabnika Danijela Halasa (7.4.2024), postulator dr. Andrej Pirš (14.4.2024) in postulator mag. Igor Luzar (21.4.2024).

V ponedeljek, 29. aprila, ob 18.00 bo v cerkvi Prva Kozarjeva ura, molitev za slovenske svetniške kandidate.

Božji služabnik Alojzij Kozar je s svojim delom pokazal, da je prijatelj mladih, zato bo tudi letošnja obletnica potekala pod tem vidikom. Ob tej priložnosti je izšel tudi spominski album Prijatelj mladih.

Vabljeni k molitvi za beatifikacijo in k priporočanju Božjemu služabniku Alojziju Kozarju.

torek, 22.02.2022 - sreda, 31.12.2025