"Kristus bo prišel, da dokončno odpravi vse hudo in bo zavladalo božje kraljestvo pravice in ljubezni. Prizadevajmo si, da bomo med dobrimi." B. sl. Alojzij Kozar

Geslo misijona

V nebo
Geslo je del vodilne misli, ki jo je ob blagoslovitvi kipa B.s. Alojzija Kozarja 2010 izrekel nadškof dr. Marjan Turnšek: Z Goričkega preko Odranec v nebo. V nebo je prvi odšel vstali Kristus, v nebo je vzel svojo Mater Marijo, zato jo kličemo Vnebovzeta. V nebo so bili sprejeti številni naši očetje in matere, bratje in sestre, duhovniki in redovnice. V smer neba so hodili naši predniki, še posebej pred sto leti, ko so nas pripeljali v naročje matere Slovenije. Geslo kaže smer prizadevanja Božjega služabnika Alojzija Kozarja in kaže smer našemu prizadevanju, saj smo vsi poklicani k svetosti, vsak posameznik in tudi kot narodna skupnost na ozemlju soboške škofije. Zdaj smo na vrsti mi, da stopamo v smer neba.